Zjawisko pop up store jest stworzone przede wszystkim dla właściciela niejednej firmy działającej na zasadzie handlu retail. Tego typu usługi są dziś powszechnie znane. Ilość różnorodnych sklepów, jakie znajdują się w miastach, zwłaszcza tych większych, może stanowić niemałą konkurencję.

Pop up store opiera się na założeniach, które mają za zadanie zwiększenie świadomości marki. Dodatkowo, pomysłowy design oraz forma sklepu lub stoiska, najczęściej przemawia do znacznej większości potencjalnych klientów.

Idea pop up store polega przede wszystkim na krótkim czasie działania. Zazwyczaj, ilość czasu, z jakiego korzystają firmy, jest różna i uzależniona od wielu czynników. Długość trwania pop up store zaczyna się od jednego dnia, na trzech miesiącach kończąc. W tym przypadku liczą się:

  • Ilość towaru przeznaczona na cel, jakim jest pop up store,
  • Budżet firmy,
  • Pomysł na stoisko lub tymczasowy sklep,
  • Miejsce, w jakim tworzone jest stoisko,
  • Przewidywane zainteresowanie ze strony potencjalnych klientów.

Tak naprawdę, im krótszy okres działania, tym większym zainteresowaniem może cieszyć się dana firma. Nigdy nie wiemy, czego możemy się spodziewać. Warto jednak wiedzieć, że gdy organizujemy wydarzenie typu pop up store, a nasza oferta to ubrania znanej i uwielbianej marki, możemy spodziewać się sporego ruchu. Wydarzenia tego typu są odpowiednio wcześnie i gęsto reklamowane, by przyciągnąć jak największą liczbę klientów. Znaczna większość takich wydarzeń może liczyć na duży ruch i spore zyski.

Zalety pop up store

Cele pop up store

Podstawowym celem pop up store jest przypomnienie o istnieniu danej marki. Ubrania lub inne produkty, jakie ma do zaoferowania firma, są specjalnie dobierane – według sezonu i największej popularności. Dzięki znacznie niższym cenom niż w sklepie stacjonarnym, ten typ promocji przyciąga mnóstwo osób. Znane marki, które decydują się na zareklamowanie się na rynku lub w jednym z centrów handlowych, wykorzystują już uzyskaną pozycję na rynku.

Innym celem tworzenia pop up store, jest wybadanie rynku. Firmy, które organizują stoiska i tymczasowe sklepy w ruchliwych miejscach, sprawdzają czy opłaca się otworzyć sklep w danej lokalizacji. Jest to świetny i niezwykle tani proceder, który może nam dać wiele korzyści i informacji o trafności wybranego przez nas miejsca. Każdy właściciel firmy handlu retail chciałby jak największych zysków. Otwarcie sklepu w niekorzystnej lokalizacji przyniesie wiele strat dla firmy. Lecz dzięki pop up store, możliwe jest określenie, czy wybrana przez nas galeria/ miasto faktycznie są odpowiednie.

Pop up store, jako znany dziś wszystkim nam sposób na szybką sprzedaż oraz podniesienie świadomości marki, jest trafionym pomysłem. Wiele osób, korzystając z oferty pop up store, może faktycznie przekonać się do danej marki. Według wielu opinii i badań rynkowych, ten typ promocji wywołuje wiele pozytywnych emocji. Klienci zadowoleni są ze skorzystania ogromnych przecen, dzięki czemu mogą zrobić większe zakupy. Natomiast właściciele marki mogą być pewni sukcesu.

Podsumowując, pop up store, jako nowoczesny wynalazek promocji dla wielu marek, jest korzystnym wydarzeniem przynoszącym ogromne zyski.

Dzięki takiej promocji, niejeden sklep znacznie zwiększa swoje utargi dzięki przeprowadzeniu takiej akcji. Obecnie, najbardziej liczy się pomysł – właściciele firm prześcigają się w pomysłach. Idee, jakimi charakteryzuje się pop up store, pozwala każdej marce typ retail wypromować się w niejednym miejscu.